HAYATI UMURSAMAMAK

orta parmak
orta parmak

Çokta Umurumda İdi Diyen İnsan Tipleri

Hayatı umursamayan nadide insanlar için bu yazımı yazmaktayım. Bu insanlar korku, heyecan ve doğal olarak bununla beraber gelen heyecan nedir bilmezler. Bu gibi insanlar aslında çok zeki olmakla beraber bunu pek göstermezler çünkü hayatı pek yaşamaya değer görmezler. Peki alfa kişilikli insanlar da böyle midir? Pek sayılmaz ama çevrenizde rahat olan bir insan var ise bu alfa kişilikli bir insan olabilir. Alfa kişilikli bir insan rahat olmakla beraber sabırlıdır da. Onlar da rahat insanlar gibi davransalar da onları birbirinden ayıran en büyük özellik haksızlıklar karşısındaki duruşudur. Rahat olan kişi olayı en az zararla ve kendi rahatıyla çözmeye bakarken. Alfa karakterli kişi ise olayı çözmek için rekabete girebilir.

Fakat rahat olan insanlar çevresindeki sorunları çözmede çokta başarılı sayılmazlar çünkü olayları genelde boş verirler. Kısacası takmazlar. Peki siz kendinizi nasıl tanımlarsınız? Siz kimsiniz? Acaba sizde mi rahatsınız?

ölüm
ölüm

Ölmekten Korkmuyor Musunuz?

Eğer ölmekten korkmuyorsanız siz hem alfa hemde rahat kişiliği barındırıyor olabilirsiniz. Olabilirsiniz dedim çünkü ölümün nasıl bir şey olduğunu tam olarak deneyimleyemediğinizden dolayı ne kadar acı verici bir şey olduğunu bilemeye bilirsiniz.

Fakat mühim olan şey ölmekten korkmamaktan ziyade yaşamaktan korkmamaktır. Ne de olsa Polat ALEMDARIN bir sözü vardır.

“ÖLÜM ÖLÜM DEDİĞİN NEDİR Kİ GÜLÜM BEN SENİN İÇİN YAŞAMAYI GÖZE ALMIŞIM.”

KAYNAK: Polat ALEMDAR…

Hayat zor neden zor çünkü yaşamak için belirli şartlar ve kurallar belirli sorumluluklar almamızı gerektiriyor. Bunlardan ziyade isteklerimiz de var. Bizler bu kapitalist sistemin içerisinde ufacık bir parça olsak da kademe kademe ilerleyerek önemli yerlere gelmeyi hedefliyoruz.

Biz büyüdükçe sorumluluklarımız da artıyor. Bunlar yetmezmiş gibi de istediklerimiz bir türlü olmuyor. Olanlar da sonradan kaçıyor. Yani hayat gösterip de vermiyor. Bunlardan dolayı hayat zor. Peki bunun üstesinden nasıl geliriz? Onuda buradaki linkteki yazıyı okuyarak öğrenebilirsiniz.

LİNK

Yorumlarınızı bizlerden esirgemeyiniz.

Originally posted on 30/05/2020 @ 08:28

5 1 vote
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

9 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Rafael
Rafael
1 yıl önce

N achei o link pra baixar o apk

Sezer
Sezer
1 yıl önce
Reply to  Rafael

Ne 😂

Atını kaybeden bedevi
Atını kaybeden bedevi
1 yıl önce

Şu an çok aydınlandım. Yazınız için çok teşekkür ederim.

Meliha
Meliha
1 yıl önce

Sitenizi çok beğendim bu makalede öznellikten dolayı takdiri hak ediyor.

JhonnySins
10 ay önce
Reply to  Meliha

Numaranı versene meliha

Samet
Samet
11 ay önce

ooo çok güzel bir yazı

Kewood
Kewood
10 ay önce

Nice bro

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x