Ekonomi

Dolar Kuru Yerinde Duruyor Ama…

Dolar kuru yerinde dursa da aldığımız gıdalar yediğimiz yiyecekleri almak çok zor artık.

Dolar kuru yerinde

1 $ = 5,25 ₺ , durum vahim olsa da daha zor durumları da gördük. Fakat ülkemizdeki ₺ giderek alım gücünü düşürüyor. Önceden 2-2,5 ₺ olan soğanın kilosunu şimdi 5-6 ₺ ‘i bulabiliyor. Yani bazı ürünlerde özellikle sebze ve gıda ürünleri %100 artış göstermiş. Bu durum ülkemizdeki ürünlerin kendi paramızla alımını zorlaştırıyor. Bugün asgari ücretle çalışan işçiler 4-5 kişilik ailelerinin yiyecek masrafını karşılayamıyor. Biz ise eğitimin zorunlu olduğu ülkemizde bu insanların çocuklarını eğitim masraflarıyla baş başa bırakıyoruz. Bu insan ailesinin karnını doyuramaz iken kırtasiye, kıyafet gibi ürünler için kredi çekmek durumunda kalıyor. Düşünün lise de üniversite sınavına hazırlanan bir öğrencisiniz. Öncelikle dershane parası sonra kitap parası sonra yol parası olmak üzere bir çok masraf ortaya çıkıyor. Şimdi ülkemizde okulunda okuyan bir öğrenci neden dershaneye gidip eğitim için para vermek zorunda kalıyor.

Bu durum eğitim sisteminin paraya dayalı olduğunu gösteren bir kanıt. Sonra MEB’in dağıttığı kitaplar neden bir tarafa bırakılıp kırtasiyeden test kitap set deneme ve ismini sayamadığımız fasikül molekül gibi garip garip yayın evleri ortaya çıkıyor. Bu başka bir kanıt. Sonra okuluna gitmek için servisinden tutun okulda yediği yemekler de dahil olmak üzere bunlar da 8 saatlik zorunlu dersten sonra ihtiyacı olan şeyler. Şimdi asgari ücretle çalışan işçi bu durumdan mağdur iken bir de ülkemizde işsiz olan bir çok insan bulunmakta gelin şimdi siz hesaplayın. Yüksek bir ihtimal sizler de, bu durumdan etkileniyorsunuz. Akıllı telefonunuz son model olsa da ayın sonunu getiremiyorsunuz. Hadi kolay gelsin….

Yazan: Gölge

Dolar Kuru Yerinde , Dolar Kuru Yerinde ekonomi haberi, Dolar Kuru Yerinde sayıyor, Dolar Kuru Yerinde duruyor. Yorum yapmayı ve görüşlerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

Youtube kanalımıza abone olursanız seviniriz.
KANAL LİNKİ

konular: dolar kuru yerinde dursada ekonomi neden bu kadar kötü, dolar kuru yerinde fakat kriz mi yaklaşıyor, dolar vs salça:).

ANA SAYFA

Originally posted on 13/08/2020 @ 08:54

4 thoughts on “Dolar Kuru Yerinde Duruyor Ama…

 • Dolar kuru dolar tl çevir de yaparsanız çok daha iyi olur bazı sitelerde çok reklam var giremiyoruz.
  Kısacası dolar tl cevir ve dolar tl hesapla ve dolar tl kuru ne kadar bunları verebilirsin güncel olarak.

  Yanıtla
 • Dilek

  Başka sitelerde reklamdan bun yapabilmek çokta cabuk olmuyor aynen öyle kolayca cevirebilirsiniz

  Yanıtla
 • Dilek

  Güzel düşünülmüş yapanların ellerine saglik

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.