EkonomiGenelTeknoloji

Yerli Otomobil – TOGG Açılımı – TOGG Fiyatı?

Yerli otomobil – togg acilimi – togg fiyatı? – Yerli otomobil aralık ayı tanıtıldı. 2 yıl sonra piyasaya çıkacak. TOGG açılımı Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu dur. Yerli otomobil fiyatı hakkında bir çok görüş geldi ve genel olarak görüşler 150 ila 350 bin tl civarı olarak değişiyor.

TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Fiyat vermek ticari anlamda doğru değil ve 2 sene sonrası için mümkün de değil ama bizim yola çıkışımızda kullandığımız mantık şu 1 rekabetçi bir otomobil olmak durumunda ve ona göre tasarlıyoruz her bir şeyi. Böyle bir otomobil pazar payı almak isteseydi kimden pazar payı alırdıya bakarız ve konumlandırmamızı o şekilde yaparız. Bu bir ipucu veriyor. Piyasaya ilk giriyoruz ve ihraç pazarları bizden böyle premium bir şey beklemiyor bir sürpriz yapmalıyız. Bir arkadaşım Almanya’dan bir mesajla Almanya’nın en çok seyredilen kanalında ana haberde birinci sıradaydınız dedi.”

Yerli otomobilin adı ne?

Yerli otomobilin adı ne 2019 – Şu an belirlenmemiş durumda ancak 2020 ortasına doğru belirlenebilir. Yerli otomobilin ismi 150 isim içerisinden seçilecek.

Yerli otomobilin içi

Yerli otomobilin içinin çok teknolojik olduğunu söyleyebiliriz. Uçtan uca geniş bir ekran alanı var. Sürücü ve yolcu için ekranları var. Aracın içi çok geniş. Ön sipariş henüz verilmiyor.

Togg elektrikli araç – Togg elektrikli otomobil özellikleri.

Milli otomobilin tasarımını ünlü İtalyan şirket Pininfarina tarafından yapıldığı duyrulmuştu. Pininfarina, dünyada en ünlü ve en büyük otomotiv tasarım şirketlerinden birisidir. Ferrari ve Lambhorgini tasarımları ayrıca Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Maserati, Cadillac, Volvo ve Peugeot gibi bir çok markaya tasarımlar yapıyor.

Milli otomobilin üretimi ne zaman?

Milli otomobilin üretimi 2022 yılında başlayacak. İlk araç C SUV olacak, 2030 yılına kadar toplamda 5 model ve 3 facelift (makyaj) gerçekleştirilecek

TOGG

TOGG yani Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş fikri mülkiyet haklarına Türkiye’nin sahip olduğu ve küresel ölçekte rekabet edecek bir otomobil markası yaratma vizyonu ile BMC (%19), Kök Grubu (%19), Anadolu Grubu (%19), Turkcell, Zorlu (%19) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (%5) bir araya gelmeleriyle 25 Haziran 2018’de kurulmuştur.

Yerli otomobil hakkındaki görüşleriniz neler? Sizler ne düşünüyorsunuz sizce fiyatı ne olur yorum yapın.

Originally posted on 09/09/2020 @ 21:51

11 thoughts on “Yerli Otomobil – TOGG Açılımı – TOGG Fiyatı?

 • Can

  Vatana millete hayırlı olsun

  Yanıtla
 • Cngzz

  Güzel araba ve fiyatıda tuzlu olur düşünüyorum ama bütçem yetecek mi acaba:) teşekkürler bilgilendirme için

  Yanıtla
  • Serpil

   Gurur duyuyorum hayırlı olsun

   Yanıtla
  • Melike

   Çok şık bir araba tasarımı çok iyi vatanımıza hayırlı olsun 👏🏻

   Yanıtla
 • Cennet CEYLAN

  İşte bu Türkiye’nin, güzel ülkemin başarısıdır, devamını bekliyoruz inşallah!

  Yanıtla
  • Serpil

   Buyuk grur duyuyorum hayırlı olsun

   Yanıtla
  • Mehdi

   Çok bilgilendirici güzel olmuş hayırlı olsun alıcaklara

   Yanıtla
 • Serpil

  Grur duydum hayırlı ugurlu olsun inşallah

  Yanıtla
 • Serpil

  Gurur duyuyorum hayırlı olsun

  Yanıtla
 • sabri

  hayırlı olsun umarım güzel araç olur 🙂

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.