Genelİlginç BilgilerPsikolojiTestler

Şizofren TESTİ – 2 Soruluk şizofreni testi – 2020.4.9

Şizofreni testi
şizofren misin?

Şizofren TESTİ – Şizofreni hastalığını aslında birçoğunuz bilirsiniz, fakat bildikleriniz yüzünden acaba bende mi şizofrenim yoksa değil miyim diye şüpheye düşersiniz. İşte bunlar yüzünden sizlere 2 soruda bu ruhsal soruna sahip olup olmadığınız hakkında yardımcı olacağım.

Gelin ilk önce bilmeyenler için şizofreni hastalığının kısaca tanımını yapalım. Şizofreni kimlik sorunları yaşatan ve gerçeklikle hayal ürününü ayırt edemediğimiz, şüpheleri oluşturan ruhsal bir rahatsızlıktır. Bu hastalığa sahip kişiler gerçek dünyada olmayan kişiler, melekler, şeytanlar görebilir, garip garip sesler duyabilir. Bu hastalığın diğer adı peygamber hastalığı olarak da geçmektedir.

Şizofreni hastalığı o kadar ciddi bir hastalıktır ki birçok dizi ve filme de konu olmuştur.
Şizofreni hastalığını konu alan filmleri ve dizileri şu sayfada eklediğimiz zaman okuyabilirsiniz. Sayfa:) . Yakında eklenecektir…
Gerçekten de güzel ve meşhur filmler olduklarını söyleyebilirim.

Neyse konumuza dönelim şizofreni testimize yani. Aşağıda iki soru var bunları yanıtla. Hadi başlayalım…

1- Baş Parmak Testi

Şizofren Testi
başparmak testi

İlk olarak baş parmak testi yapalım. Şimdi baş parmağınızı gözlerinizin önüne getirin. Sonra ilk önce sağ gözünüz ile bakın (sol gözünüzü kapatın). Daha sonra sol gözünüzü açıp sağ gözünüzü kapatın. Ve işte bam eğer baş parmağınızın yeri değiştiyse o zaman rahat olabilirsiniz. Fakat eğer değişmediyse ya gözünüzde bir problem var yada bir psikiyatra görünmelisiniz.

2- Gıdıklama Testi

gıdıklama testi
gıdıklama testi

2. test çok basit gıdıklama testi. Kendinizi gıdıklamaya çalışın. Eğer gıdıklayamıyor iseniz bu normal bir şey, çünkü beyniniz nereyi gıdıklayacağınızı biliyor. Fakat eğer gıdıklaya biliyor iseniz o zaman yine bir psikiyatrist e görünmeniz gerekiyor.

SONUÇ

Eğer her iki seçenekte de olumsuz sonuç aldıysanız o zaman kesinlikle
Psikiyatri ye görünmeniz gerekiyor. Bunlarla birlikte ilk baştaki şizofreni tanımı da size uyuyorsa bunun için bir an önce kolları sıvamalısınız.

Originally posted on 09/09/2020 @ 20:01

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.