İlginç Bilgiler

Gizemli Robin Hood Kim? Robin Hood Özet

Geçtiğimiz günlerde haberlerde görünen ve gizlice mahalleninin bakkaldaki borçlarını silen gizemli robin hood kim? Öncelikle sizlere kısaca robin hood hikayesini anlatalım sonra konumuza tekrar dönelim.

Robin Hood Hikayesi Kısaca, Robin Hood Özet

Kısaca özeti geçelim, Robin Hod 18 yaşında güçlü ve çok iyi ok atabilen bir gençtir. Bir gün şerifin düzenlediği bir ok yarışmasına hazırlanan Robın Hood ormandan geçerken ormancılar robin ile dalga geçerler. Robin bu duruma çok sinirlenir ve tartışmaya başlarlar. Tartışmada öfkelenen robin ormancıyı oklayarak öldürür. Bu duruma sonradan çok pişman olacaktır ancak olan olmuştur bir kere. Robin bu olaydan sonra kanun kaçağı olacaktır. Olaylar bundan sonra başlar. Robin haksız olarak kanun kaçağı olan kişileri kendi çetesine katar. Robin hud oluşturduğu bu çete ile vergi kaçakçılığı yapan, yoksullardan para çalan kişileri yakalayıp paralarını çalar ve çaldığı paraları yoksullara dağıtır.

Şerif ölen ormancı onun akrabası olduğu için Robin’e kafayı takar. Şerif, robin için para ödülü koyar. Tenekeci diye tabir edilen birini robini yakalamak için görevlendirir. Tenekecinin onu yakalamak için geldiğini bilen robin tenekeciyi dalgaya alır. Bir mekanda bira içerler ve tenekeci birasının içerisindeki ilaç yüzünden uykuya dalar. Uyandığında soyulduğunu anlayan tenekeci yanındaki eşyaları da hesabı ödemek için vermek zorunda kalır. Ormana öfkeyle giden tenekeci bir süre robinle hotla tartıştıktan sonra robinin çetesine katılma kararı alır. Şerif bu duruma çok sinirlenir.

Şerif Robin Hod için bir plan yapar

Şerif robin hod için bir plan yapar ve onu tuzağa düşürmek ister. Bir okçuluk yarışması daha yapar. Robin hot bu yarışmaya dilenci kılığında katılır ve birinci olur. Yeşil kıyafetini birinci olduktan sonra gösteren robin. Halkın gözü önünde birinci olmuştur. Herkes bu robin hood diye bağırır. Öfkelenen şerif onu yakalamak için adamlarına bağırır fakat robin bu planın da farkındadır ve kendi adamları da kılık değiştirerek oraya katılmışlardır. Bu sayede robin oradan da kurtulmayı başarır.

Robin Hood 2019

Robin hood 2019, kısaca robin hood hikayesi zenginden çalıp fakire veren bir adamı anlatır. Günümüzde ise haberlerde robin hot diye adlandırılan kişinin kim olduğu ise hala bilinmemektedir.

Originally posted on 20/10/2020 @ 11:04

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.