Genelİlginç BilgilerİlişkilerPsikoloji

HAYATI UMURSAMAMAK

orta parmak
orta parmak

Çokta Umurumda İdi Diyen İnsan Tipleri

Hayatı umursamayan nadide insanlar için bu yazımı yazmaktayım. Bu insanlar korku, heyecan ve doğal olarak bununla beraber gelen heyecan nedir bilmezler. Bu gibi insanlar aslında çok zeki olmakla beraber bunu pek göstermezler çünkü hayatı pek yaşamaya değer görmezler. Peki alfa kişilikli insanlar da böyle midir? Pek sayılmaz ama çevrenizde rahat olan bir insan var ise bu alfa kişilikli bir insan olabilir. Alfa kişilikli bir insan rahat olmakla beraber sabırlıdır da. Onlar da rahat insanlar gibi davransalar da onları birbirinden ayıran en büyük özellik haksızlıklar karşısındaki duruşudur. Rahat olan kişi olayı en az zararla ve kendi rahatıyla çözmeye bakarken. Alfa karakterli kişi ise olayı çözmek için rekabete girebilir.

Fakat rahat olan insanlar çevresindeki sorunları çözmede çokta başarılı sayılmazlar çünkü olayları genelde boş verirler. Kısacası takmazlar. Peki siz kendinizi nasıl tanımlarsınız? Siz kimsiniz? Acaba sizde mi rahatsınız?

ölüm
ölüm

Ölmekten Korkmuyor Musunuz?

Eğer ölmekten korkmuyorsanız siz hem alfa hemde rahat kişiliği barındırıyor olabilirsiniz. Olabilirsiniz dedim çünkü ölümün nasıl bir şey olduğunu tam olarak deneyimleyemediğinizden dolayı ne kadar acı verici bir şey olduğunu bilemeye bilirsiniz.

Fakat mühim olan şey ölmekten korkmamaktan ziyade yaşamaktan korkmamaktır. Ne de olsa Polat ALEMDARIN bir sözü vardır.

“ÖLÜM ÖLÜM DEDİĞİN NEDİR Kİ GÜLÜM BEN SENİN İÇİN YAŞAMAYI GÖZE ALMIŞIM.”

KAYNAK: Polat ALEMDAR…

Hayat zor neden zor çünkü yaşamak için belirli şartlar ve kurallar belirli sorumluluklar almamızı gerektiriyor. Bunlardan ziyade isteklerimiz de var. Bizler bu kapitalist sistemin içerisinde ufacık bir parça olsak da kademe kademe ilerleyerek önemli yerlere gelmeyi hedefliyoruz.

Biz büyüdükçe sorumluluklarımız da artıyor. Bunlar yetmezmiş gibi de istediklerimiz bir türlü olmuyor. Olanlar da sonradan kaçıyor. Yani hayat gösterip de vermiyor. Bunlardan dolayı hayat zor. Peki bunun üstesinden nasıl geliriz? Onuda buradaki linkteki yazıyı okuyarak öğrenebilirsiniz.

LİNK

Yorumlarınızı bizlerden esirgemeyiniz.

Originally posted on 09/09/2020 @ 20:31

9 thoughts on “HAYATI UMURSAMAMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.